Paranormální jevy

Fórum o paranormálních jevech
 
PříjemFAQHledatRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Hrad Houska

Goto down 
AutorZpráva
Kelt
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 26. 12. 08
Age : 27

PříspěvekPředmět: Hrad Houska   Thu Feb 12, 2009 7:44 pm

Houska


Tak si určitě říkáte co je na hradu Houska zajímavé ? Já Vám to hned sdělím. Hrad houska je situován podle jejich stránek a skutečnosti je situován tak , že hrad je uvnitř a vlastně v něm nejsou žádné budovy , všechno je situováno v podhradí což je velmi záhadné. Prostě to co tam je , tam mělo za každou cenu zůstat. Ano mělo by tam být peklo ,alias brána do pekla.

Pověsti

O odsouzenci


V prostorách hradu byla průrva do pekla. Obyvatelé hradu chtěli vědět, jak takové peklo vypadá. Jednoho dne se rozhodli, že to zjistí a nabídli odsouzenému na smrt milost, pokud se do pekla vydá a řekne co tam viděl. Trestanec souhlasil, což neměl dělat. Spustili ho do průrvy a po několika minutách uslyšeli zoufalý křik. Okamžitě ho vytáhli a nemohli uvěřit vlastním očím. Odsouzenec byl šedivý a zestárl o mnoho desítek let. O peklu, ani o tom co viděl, nechtěl mluvit a za pár dní zemřel šílenstvím. Lidé se báli a tak se pokusili díru zasypat. To se jim ovšem nepovedlo, na jejím místě postavili kapli, která rojení čertů měla zabránit.
Vůdce zlotřilců – Oront

Kolem 17. století se na hradě usadila banda švédských zlotřilých vojáků. Vedl je Oront, který byl prý ve spolku s ďáblem, od kterého dostal kouzelnou černou slepičku. Ta prý přinášela svému pánovi nesmrtelnost. Banda bez milosti plenila celé okolí, což se samozřejmě nelíbilo místním poddaným. Ti se rozhodli, že čaroděje přemůžou. Místní vědma očarovala pušky myslivců, v nedaleké kovárně pro ně ulili speciální kule. Myslivci se schovali ve starém domě nedaleko hradu. Zavolali na Oronta. Ten se vyklonil z okna, netušil totiž, že jde o lest. Dříve než se stihl rozkoukat, myslivci po něm vypálili a neminuli. Černokněžník už nestačil přivolat svou kouzelnou slepičku, padl k zemi mrtev. Od té doby prý bloudí po hradě a hledá svou černou slepici, která mu dopomůže zpět mezi živé.
Nedostatek vody

Záhady

Na hradě a v jeho okolí je nedostatek vody, který je prý způsoben tím, že čert, který se usadil v hradní studni, zahradil všechny prameny v okolí. Co je na čertovi ve studni pravdy, to nikdo neví, ale to, že je zde o vodu nouze, je známý fakt.
Ďáblův kámen

Pod hradem, nedaleko myslivny, leží ďáblův kámen. Dostal název podle čerta, který tudy nesl do pekla jednoho lakomého a zlého sedláka. Ten byl prý tak těžký, že se čert unavil a rozhodl se zde odpočinout. Když se z místa zvedl, zůstala po něm na kameni památka v podobě otisku kopyta a řetězu. Od té doby se tomuto místu neřekne jinak než „U ďáblova kamene“.

Kaple

Hradní kaple stojí přímo uprostřed hradu, zatímco hospodářské budovy jsou umístěny mimo areál. Tento fakt vzbuzuje otázku, proč tomu tak je. Mnoho historiků se domnívalo, že je zde ukryto něco, co se nesmí dostat ven. Po celá staletí se na téměř bezvýznamný hrad, který ležel mimo všechny obchodní stezky, sjížděli významní čeští páni.

Tajuplnost kaple ještě podporuje fakt, že její zdi jsou neustále vlhké a porostlé lišejníkem, ale okolní stěny jsou naprosto suché.
Fotografie

Další záhada se vztahuje k fotografování. Fotky z Housky prý nikdy dobře nevyjdou. Buď fotografovaná osoba nehledí do aparátu, nebo se snímek nezdaří vůbec. Většina lidí tuto skutečnost potvrzuje. Pokud jim nevěříte, vyzkoušejte to na hradě sami, třeba se vám snímek vydaří.
Tajemná keltská malba

Keltský ornament nacházející se na hradě je starší než sám hrad. Nikdo neví, kdo jej namaloval, nebo kde se vzal. Jisté je jen to, že Housku vždy vlastnili křesťané, kteří neměli důvod zdobit stěny vzorem podobným keltskému slunečnímu kultu.
Máchův stroj času

Jednu noc Mácha na hradě přenocoval a přihodila se mu velice zvláštní věc, kterou později popsal v dopise svému příteli Eduardovi. O půlnoci se mu zjevila dívka jménem Dído a ukázala mu kouzelnou krabičku s pohyblivými obrázky (zřejmě kamera). Mácha se zeptal co zobrazují a ona odpověděla, že okolí Housky roce 2006. Básník spatřil davy lidí proudící na hrad, které vozily příšery se svítícíma očima. Zřejmě měl na mysli návštěvníky přijíždějící autobusy a auty.
Tajná místnost

Při rekonstrukcích probíhajících v přízemí objektu byla objevena zasypaná místnost s oknem ve skále. V plánech není zanesena a ani pisatelé knih se o ni nezmiňují. Nikdo tedy neví, k čemu sloužila a kdy vznikla. Na záhadě již pracuje tým historiků a archeologů, ti se ale nemohou stále shodnout.

Mám pro Vás vysvětlení pár záhad:

Keltský ornament:


Říká se že Keltští a jiní pohanští lovci duchů , byli velice vážení u pohanů ,ale také u křesťanů. Proto taky nebyli vražděni ,ale posílání pryč do vyhnanství. Je možné že byli přizváni do hradu Houska za tím účelem , aby objasnili pekelnou bránu. Symbol ,který nakreslili je podle hodně staré knihy od lovců , zaklínací znamení ,které má upoutat na sebe a označit veliké zlo. Velmi zajímavé. Asi zajedeme se SW celý hrad prozkoumat. Aspoň se na to podívám blíž.

Fotky

Peklo. Představte si jakou tam asi mají stupně tepla Very Happy Tak co myslíte Very Happy Tento žár se může přenášet i na zem a toto víření tepla může mít za následek nekvalitu fotky. Také zvýšené EMF by mohlo způsobit nekvalitu fotky. Rozhodně jedno z toho to bude.


Tento hrad je velmi zajímavý a tu místnost co našli bych radši honem zakopal. Ano může to být jen poplach ,ale co má být ukryto nechť je ukryto a neřešme další věci co by to tak mohlo být. Pokud by měla být v roce 2012 Apokalypsa a měl by povstat světlonoš ,alias Lucifer ,nechť je radši naše Česká brána do pekla uzavřena. A v hradu ji určitě snadněji ubráníme ;-).
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://paranormalnijevy.blog.cz
SW
Nováček
Nováček


Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 10. 02. 09

PříspěvekPředmět: Re: Hrad Houska   Fri Feb 13, 2009 2:13 pm

tam musíme vyrazit chlape a potom skáknem na to pivko Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Kelt
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 26. 12. 08
Age : 27

PříspěvekPředmět: Re: Hrad Houska   Sun Feb 15, 2009 2:21 pm

Tak to na 100% , jen aby jsme tam nezestárli Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://paranormalnijevy.blog.cz
KainPoèet pøíspìvkù : 4
Join date : 01. 01. 11

PříspěvekPředmět: Re: Hrad Houska   Sat Jan 01, 2011 3:29 am

No já někde četl že ten trestanec zešedivěl hrůzou. Cool
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Hrad Houska   

Návrat nahoru Goto down
 
Hrad Houska
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Paranormální jevy :: Lov duchů :: Záhadná místa-
Přejdi na: